album

Historia E Muzikës Së Lehtë Shqiptare, 1962 - 2015, Vol. 11

25 Titres (1 heure et 48 minutes) Sorti le 14 février 2018
1
Përse Të Dua
Manjola Nallbani
4:17
2
Pse Vonon Dashuri
Albërieje Hadërgjonaj
4:15
3
Anija Plake
Various artists
4:52
4
Eja Të Vallzojmë
Adelina Ismajli
4:14
5
Pyes Lotin
Various artists
4:12
6
Weekend
Dashnor Diko
3:47
7
Hiqni Maskat
Irma Libohova
3:47
8
Të Pranoj Si Je
Various artists, Redon Makashi & Elton Deda
4:40
9
Këtë Mëngjes
Ritfolk
3:02
10
Mike E Huaj
Dashnor Diko
3:38
11
Adresa
Francesk Radi
3:23
12
Shi Bie Në Tiranë
Various artists
3:50
13
Kërko Dashurinë
Various artists
4:07
14
Me Jetën Dashuruar
Various artists
4:34
15
Kthehu Për Vete, Për Mua
Eranda Libohova
5:02
16
Qyteti I Vjeter
Various artists
5:08
17
Mos Qaj
Djemtë e Detit
4:25
18
Larg Urrejtjes
Various artists
5:01
19
Fati Ynë, Shpresë E Marrëzi
Various artists
4:35
20
Lozonjarja
Albërie Hadërgjonaj
4:18
21
Miresia Dhe E Verteta
Albërie Hadërgjonaj
6:08
22
Kohë Pa Ty
Djemtë e Detit
5:14
23
S'jam Tribu
Various artists
4:31
24
Ante I Tokës Sime
Various artists
3:16
25
Ty Ëndërr S’të Besoj
Dashnor Diko
4:25