Stream music and podcasts FREE on Amazon Music. No credit card required.Listen free
VARIOUS ARTISTS

Kenge Folklorike

VARIOUS ARTISTS

19 SONGS • 1 HOUR AND 41 MINUTES • FEB 11 2023

1
Dola ne bahqe Mergimtarit
04:14
2
Kenge per veprimtarin Sokol Tredhakun
05:30
3
Këngë Gurbeti
03:54
4
Skender Alushanit
02:53
5
Nexhat Ismaili
04:01
6
Këngë për Afrim Musliun
03:03
7
Tahir Sinani
04:31
8
Kenge per Tahir Mehen
05:16
9
Mos harro kosove
03:02
10
Po lufton Drenica
02:44
11
Halili dhe Hajrija
30:29
12
Kenge per Muhaxherte
04:31
13
Per liri
03:28
14
Shqiperin e Dua
02:43
15
Ndrras te vekut
04:01
16
Dal nga dal po vjen pleqnia
04:36
17
18
Ngelen vetem pleqt e shkret
03:28
19
Te vraft besa qe t kam dhane
03:10
℗© Kenge Folklorike